Depilacja laserowa, na czym polega?

Depilacja laserowa jest jednym z popularnych zabiegów medycyny estetycznej, jest to metoda zdrowa i bezpieczna, a co ciekawe zwolennikami laserowej depilacji są nie tylko Panie, ale ostatnimi czasy nawet Panowie, wszak i Panowie lubią przecież dbać o wygląd.

Warto tu wspomnieć, że zabieg taki powinien być wcześniej skonsultowany z lekarzem.

Depilacja laserowa, na czym polega?

depilacja laserowa usuwa owłosienie, a efekt takiego zabiegu jest trwały, czego nie można powiedzieć np. o standardowych metodach depilacji.

Laser emituje wiązkę światła i ta właśnie wiązka jest pochłaniana przez barwnik który znajduje się w cebulkach włosów, natomiast impuls laserowy poprzez to, że jest zamieniany w energię termiczną, powoduje zniszczenie struktur które są odpowiedzialne za wzrost włosów. Dzięki temu impulsowi włosy nie odrastają i nie musisz tracić czasu na częstą standardową depilację.

Czy taki zabieg jest bolesny?

Nie, sam zabieg nie jest bolesny, może jedynie być odczuwane delikatne szczypanie, swędzenie czy pieczenie i takie odczuwanie zależne jest od tego, jak dana osoba jest odporna na "ból". Osoby które są mało odporne, mogą skorzystać ze specjalnej maści znieczulającej.

Czy po depilacji laserowej skóra wygląda normalnie?

Po takim zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, to normalna reakcja. Zaczerwienienie to znika po kilku godzinach, a w przypadku wrażliwej skóry może się utrzymać nawet do kilku dni.

Czy efekty po takim zabiegu będą zawsze trwałe?

By efekt był trwały, trzeba wykonać kilka serii zabiegów z odpowiednimi odstępami czasowymi, czas ten wynosi od 6 do 12 tygodni. Liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie i jest to uzależnione min. od:

- koloru włosów
- struktury włosów
- ilości włosów

WAŻNE: Osoby o bardzo ciemnej karnacji nie powinny poddawać się zabiegowi jakim jest depilacja laserowa ze względu na dużą zawartość melaniny w skórze.

Czy do depilacji laserowej trzeba się przygotować, czego należy unikać?

Osoby które decydują się na taki zabieg, jeśli regularnie chodzą do solarium, muszą z tej przyjemności niestety zrezygnować. Na miesiąc prze zabiegiem, nie zalecane jest korzystanie z solarium.

Chcesz umówić się na wizytę? Skontaktuj się z salonem Artkosmetic i umów się na wizytę. Naszą ofertę znajdziesz tutaj: oferta - Salon Artkosmetic