Laserowe usuwanie tatuaży

Jak wygląda zabieg "laserowe usuwanie tatuaży"?

Nie zostawia blizn, poważnych uszkodzeń skóry, powikłań i długiego gojenia, a także konieczności rekonwalescencji lub ograniczeń w codziennych czynnościach.

Takie własnie zalety, ma ma tylko usuwanie tatuażu laserami typu nd-yag z technologią q-switch, pod nazwą laserowego usuwania tatuażu ukrywa się wiele metod / technologii, bardzo ważne by świadomie wybrać tą najbezpieczniejszą. Do momentu wynalezienia q-switch wszystkie metody typu lasery co2 lub inne służące do wielu zadań pozostawiały na tym polu działania wiele do zarzucenia.

Tak wygląda proces usuwania tatuażu technologią q-switch. 

Usuwanie tatuażu Laserem MINOBI nd-yag z technologią q-switch jest prostym zabiegiem kosmetycznym, który w serii zabiegów oddalonych od siebie o minimum 4-5 tygodni, pozwala na usunięcie tatuażu.

Producenci urządzenia przechodzą przez rygorystyczny proces FDA. Promieniowanie emitowane przez laser jest niejonizujące więc nie występuje ryzyko raka lub wzrostu jakichkolwiek nieprawidłowych komórek.

Sprawdź więcej na stronie producenta www.minobi.eu

Jak działa laser?

Bardzo krótkie impulsy wysoko skoncentrowanej energii światła o odpowiedniej długości fali, kierowane na pigment tatuażu w skórze, pozwalają rozbić pigment na drobne cząsteczki. Cząstki rozbitego pigmentu są na tyle małe że system immunologiczny naszego organizmu bez trudu je usuwa. Proces ten musi być powtórzony kilkukrotnie, a przerwy między zabiegami to wynosić powinny od 4 do 8 tygodni. Wydłużenie przerwy między zabiegami nie powoduje cofania się procesu.

Zabiegi usuwania tatuażu stosowane są już od kilkudziesięciu lat jednak dopiero najnowsza metoda którą oferujemy pozwala na usunięcie tatuażu bez większych skutków ubocznych takich jak blizny czy długotrwałe uszkodzenia skóry. W większości przypadków kończy się to tylko na delikatnym zaczerwienieniu i minimalnej opuchliźnie, która schodzi samodzielnie w przeciągu kilku dni. Zabiegi są mało bolesne i nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, ból jaki odczuwamy podczas zabiegu zazwyczaj jest mniejszy niż przy tatuowaniu, dodatkowo istnieje również możliwość skorzystania ze środków znieczulających zewnętrznych ( różnego rodzaju maści, aerozole)

Po wykonanym zabiegu miejsce naświetlane powinno być systematycznie natłuszczane np. maścią o nazwie linomag.

Pamiętać należy, że jeśli barwnik znajduje się bardzo głęboko nie zawsze całkowite jego usunięcie jest możliwe.

Najtrudniejsze do usunięcia są kolory jasne takie jak pomarańczowy, żółty, jasna zieleń, różowy, błękitny.

Białego pigmentu nie da się usunąć wcale.

Ile trwa usunięcie tatuażu?

Jeśli planujesz pokrycie wzoru nowym, a zabiegiem chcesz jedynie rozjaśnić wzór by umożliwić łatwe wykonanie nowego wystarczy od 1 do 3 zabiegów

By usunąć tatuaż dla większości przypadków ilość zabiegów określana jest od 3 do 10 jednak zawsze jest to sprawa indywidualna, zależy od gęstości pigmentu, jego rodzaju, głębokości, miejsca, rodzaju skóry, koloru oraz wieku tatuażu i wydolności układu immunologicznego. Dla tego czasami usunięcie tatuażu staje się większym wyzwaniem i wymaga dużej ilości zabiegów, w skrajnych przypadkach całkowite zlikwidowanie tatuażu jest niemożliwe.

Czas trwania zabiegu jest na ogół bardzo krótki i w zależności od wielkości wzoru trwa zazwyczaj od kilkunastu minut do godziny.

Ile czasu musi minąć po rozjaśnieniu tatuażu by można było zrobić w tym miejscu nowy tatuaż?

W większości przypadków usuwania tatuażu wystarczy 4–6 tygodni by skóra wróciła do całkowicie normalnego wyglądu i przyjmowała pigment w sposób taki sam jak miejsce gdzie nigdy nie było tatuażu. Skrajne przypadki takie jak usuwanie tatuażu czerwonego, gdzie proces gojenia jest dłuższy i mniej przyjemny mogą wydłużyć ten czas od 8 do 10 tygodni.

Przeciwwskazania

okres ciąży

stosowanie specyfików światło uczulających (nagietek, dziurawiec)

cukrzyca

zaburzenia krzepnięcia krwi

opalona skóra

zmiany skórne w obszarze tatuażu

zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy E, A aspiryny w okresie 2 tygodni przed zabiegiem

stosowanie antydepresantów i innych leków zawierających składniki światło uczulające

 

Ewentualne objawy pozabiegowe:

 • rumień, obrzęk
 • świąd bezpośrednio po zabiegu
 • zwiększenie wrażliwości skóry
 • uszkodzenie ciągłości skóry
 • pęcherzyki oraz strupki  - sporadycznie przy usuwaniu tatuaży kolorowych, powierzchowne i łatwo gojące się, spowodowane tym że głowica do usuwania koloru emituje światło którego chromoforem jest m.in. kolor czerwony (czyli hemoglobina)
 • zmiany pigmentacji skóry - przebarwienia i odbarwienia częściej u osób o ciemniejszych fototypach skóry, zanikają one w ciągu 3 - 6 miesięcy
 • na naświetlanym obszarze mogą wystąpić zasinienia skóry, zanikające w ciągu 5 do 15 dni.
 • brązowe zabarwienie skóry może się utrzymywać do 3 miesięcy
 • możliwość uaktywnienie się na naświetlanym obszarze wirusa opryszczki u nosicieli tego wirusa
 • bliznowacenie niemal niemożliwe, jednak z uwagi na przypadki wyjątkowe musiało zostać wpisane, dla tego też przy pierwszym zabiegu wykonywane są testy, a parametry pracy lasera dobierane tak by uzyskać informacje o wrażliwości skóry

Profilaktyka

 • skórę smarować preparatami mającymi na celu przyśpieszenie gojenie, natłuszczającymi ( pantenol, linomag, tribiotic)
 • przez okres gdy skóra jest bardziej wrażliwa unikać kąpieli danego miejsca
 • unikać opalania przez okres od kilku dni do miesiąca w zależności od wrażliwości skóry, objawów po zabiegu
 • unikać ćwiczeń fizycznych, masaży, długiego moczenia miejsca po zabiegu przez okres od kilku do kilkunastu dni w zależności od wrażliwości skóry, objawów po zabiegu i innych
 • wskazane jest, aby do czasu zniknięcia obrzęku po zabiegu nie korzystać z sauny czy basenu
 • w razie narażenia na silne nasłonecznienie stosować kremy z wysokim filtrem UV