Leczenie Zmian Naczynkowych

Czym są zmiany naczyniowe oraz rumień?

Zmiany które pojawiają się w obrębie naczyń krwionośnych włosowatych, są niestety najczęstszą przyczyną pojawiania się rumieńca na policzkach. Pod wpływem czy to emocji emocji, mrozu, ciepła, zimna czy nawet wzrostu wzrostu ciśnienia tętniczego naczynka gwałtownie rozszerzają się. Początkowo jest to właśnie rumień, który może się jednak utrwalić i pozostawić pajączki (inaczj tzw. rozszerzone naczynia krwionośne różnej wielkości i w różnej ilości). Dlatego też tak bardzo ważna jest profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja naszej skóry. Im wcześniej zaczniemy temu przeciwdziałać tym łatwiej będzie uniknąć w przyszłości rozległych zmian i powikłań.

Dla kogo przeznaczony jest ten właśnie zabieg?

Zabieg polecany jest dla osób szczególnie cierpiących na zaburzenia pracy naczyń krwionośnych, począwszy od drobnych teleangiektazji nazywanych pajączkami lub popękanymi naczynkami, skończywszy na większych bordowych plamek.

Jakie efekty daje zabieg IPL na rumień i rozszerzone naczynka?

Laser IPL usuwa rumień i bardzo drobne naczynia powierzchowne jak  również zapobiega powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i cech trądzika różowatego.

Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Następnie wydzielane jest ciepło, pod wpływem którego drobne naczynia obkurczają się oraz zamykają.

Opis zabiegu:

Jest to praktyczne jedyna i skuteczna metoda pozwalająca na usunięcie w/w rumieńców na twarzy, w tym "napadowego" czerwienienia się pod wpływem emocji, gorąca lub po spożyciu alkoholu. Zabiegi przeprowadzamy przy pomocy profesjonalnego i bezpiecznego urządzenia IPL. Odpowiednia długość fali światła IPL powoduje fotokoagulację drobnych naczynek krwionośnych, które w efekcie ulegają obkurczeniu i zamknięciu.

Częstotliwość wykonywania zabiegu:

Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, średnio jest to 2-5 w odstępach 2-3 tygodni.

Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania się, przez minimum 4 tygodnie. Należy obowiązkowo chronić skórę poprzez stosowanie dodatkowo kremów które zawierają w swoim składzie filtr SPF.

Pacjent po zabiegu powinien unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur).

W przypadku uszkodzonego naskórka należy zaniechać nakładania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu. W pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.

Skóra po zabiegu:

Zaraz po zabiegu skóra jest zazwyczaj lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Pierwsze efekty można zauważyć po dwóch czy już nawet trzech zabiegach.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Ekspert radzi

 okres ciąży, karmienie piersią

 opalenizna (1 miesiąc)

 leki światłouczulające (retinoidy, p/depresyjne, tetracykliny)

 zioła (dziurawiec, nagietek)

 spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)

 cukrzyca (niewyrównana)

 bielactwo,

 łuszczyca (aktywna faza),

 padaczka,

 zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,

skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)