Makijaż permanentny - trwałe piękno

Coraz więcej kobiet poddaje się zabiegowi jakim jest makijaż permanentny. Dlaczego tak się dzieje? otóż dlatego, że trwały makijaż potrafi znacznie ułatwić życie każdej kobiecie. Oszczędzamy w ten sposób czas i pieniądze. Makijaż taki podkreśla kobiece walory i gwarantuje piękny wygląd w każdej sytuacji.

Makijaż permanentny kiedyś:

Jak się okazuje makijaż permanentny, nie jest wymysłem tylko naszych czasów. Pierwsze takie zabiegi były już wykonywane w Chinach i to ponad dwa tysiące lat temu. Do tego zabiegu wykorzystywano narzędzia z cienkich włókien jedwabiu i pręcików bambusa. Z kolei pigment wprowadzało się poprzez nakłucie skóry igłą. Barwniki były pochodzenia naturalnego czyli z roślin.

Makijaż permanentny dzisiaj:

Wykorzystuje się nowoczesną technologię (urządzenia, igły jak również pigmenty), a zabieg taki wykonuje się znacznie szybciej, a co ważne bezpieczniej. Profesjonalny sprzęt do makijażu permanentnego pozwala na wykonanie nawet bardzo drobnych i cienkich kresek.

Co również warto podkreślić? Do zabiegów takich stosuje się środki znieczulające, dzięki temu ból jest prawie nieodczuwalny.

Rodzaje makijażu permanentnego:

Makijaż permanentny brwi

odpowiedni kształt oraz kolor brwi dodaje naszej twarzy charakteru, podkreśla urodę. Plusem takiego zabiegu może być również zniwelowanie drobnych niedoskonałości czy zatuszowanie drobnych blizn.

Makijaż permanentny oczu

makijaż permanentny powiększa optycznie oczy i je podkreśla, a rzęsy wydają się grubsze i bardziej gęste

Makijaż permanentny ust

zabieg ten pozwala podkreślić kontur ust i nadać im pożądany kształt. Wzmacnia ich barwę, a dzięki wprowadzeniu na całą ich powierzchnię pigmentu, będą miały bardziej wyrazisty i intensywny odcień, efekt będzie naprawdę widoczny. Zabieg ten szczególnie sprawdzi się dobrze u kobiet które mają wąskie usta, abo których barwa jest zbyt jasna i np. zlewa się z karnacją.

WAŻNE: Makijaż permanentny powinien być dobrany do typu urody jak również wieku i powinien być jak najbardziej naturalny. ..