Metody przedłużania włosów

Przedłużanie oraz zagęszczanie włosów obecnie jest bardzo popularnym zabiegiem wśród Pań. Wyróżniamy różne metody przedłużania włosów, poniżej kilka z nich:

Metoda easy loop

Jest to metoda „na zimno” porównywalna do metody na mikroringi jednak łączenia są hipoalergiczne.
Metoda ta pozwala na błyskawiczne doczepienie włosów i ich podciągnięcie. Trwałość łączeń jest taka sama jak w przypadku mikroringów. Przy użyciu maleńkich, oraz antyalergicznych obrączek zakończonych pętelką bardzo szybko i sprawne zakłada się włosy. Ta metoda przedłużania włosów jest bezpieczna, wykonywa jest bez użycia ciepła.

ZALETY:

można zakładać kilkakrotnie

WADY:

krótki czas noszenia
nie ma możliwości wplecenia włosów naturalnych

Metoda keratynowa przy użyciu pistoletu

Metoda przy której wykorzystuje się pistolet na wkłady keratynowe - łączenia są tworzone w temperaturze około 70 stopni C.

Metoda ta utrzymuje się od 3 do 4 miesięcy. Poprzez pistolet aplikuje się na pasma gorący klej z roztopionego wkładu, łączenia są precyzyjne i malutkie.

ZALETY

trwała
mało widoczna

WADY

zgrzewów nie można podciągnąć tak jak tulejek czy ringów, a w ciągu 2-3 miesięcy przedłużenie trzeba ponowić
osoby wrażliwe powinny wykonać przed zabiegiem przedłużania włosów test uczuleniowy

Metoda keratynowa

To metoda „na ciepło” jednak łączenie tworzone jest w temperaturze która nie szkodzi włosom, a dokładnie 170 stopni Celsjusza (temp. prostownicy). Jest to metoda stosunkowo trwała bo łączenia nosi się około trzy – cztery miesiące.
Metoda ta polega na Polega łączeniu włosów klejem rozgrzewanym w pistolecie lub przy użyciu urządzenia hot pot bądź zgrzewarki lub zagęszczeniu pasemkami z końcówką zakończoną łuską keratynową. Jest to również 100% bezpieczna metoda przedłużania dla naturalnych włosów.

Keratyna zawarta w łusce posiada właściwości regeneracyjne, więc można ją śmiało stosować na suche, zniszczone, a nawet kruche włosy.

ZALETY

niewidoczne łączenia
dość długi okres trwałości

WADY

po tym zabiegu włosy trzeba odpowiednio i uważnie pielęgnować


Metoda laserowa

Dzięki metodzie tej tworzone są maleńkie i trwałe łączenia. Stosować się ją powinno przy rzadkich oraz osłabionych włosach. Łączenia nosi się około trzech do czterech miesięcy. Plusem jest tu długi okres noszeni min. 0d 5 do 6 miesięcy.

ZALETY

dyskretne łączenia
długi okres noszenia
odporność na działanie ciepła , farb oraz kosmetyków

WADY

wysoka cena