Zabiegi laserowe - fakty i mity

Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne, a co ważne skuteczne. Niestety jest również wiele mitów wokół tych zabiegów, a co jest prawdą, a co mitem podpowiemy. Przeczytaj poniższy artykuł.

Czy zabiegi laserowe są bezpieczne:

depilacja laserowa jest bezpieczna, bowiem nie powoduje uszkodzeń skóry, dlatego też stosowany jest często nawet w tak delikatnych miejscach jak okolice bikini czy twarz. Nie mniej jednak zabieg taki powinno się skonsultować z lekarzem, bądź opowiedzieć w salonie, gdzie wykonywany jest zabieg o przebytych czy mających miejsce schorzeniach.

Czy depilacja laserowa wiąże się z bólem:

tak i nie. Tutaj wszystko zależy od tego jak znosisz ból. Podczas takiej depilacji możesz odczuwać delikatne pieczenie, ale jest to ból naprawdę do wytrzymania, dodatkowo przy zabiegach tego typu stosowane może być znieczulenie.

Jak to jest z ilością zabiegów:

niektórzy myślą, że wystarczą góra dwa zabiegi, a to nieprawda. Aby zabieg taki mógł być skuteczny, konieczne jest wykonanie kilku serii (co kilka tygodni).

Czy pozbędę się owłosienia na zawsze:

jeśli zabieg zostanie wykonany przy pomocy profesjonalnego lasera, to oczywiście, laser taki usunie owłosienie trwale. Oczywiście normalnym będzie również, że pojawić się mogą w niektórych przypadkach włosy w miejscu użycia lasera, ale będą to włoski bardzo cienkie i bardzo słabe.

Czy zbiegi laserowe są dla każdego:

nie, niestety nie każdy może korzystać z zabiegów laserowych. Przeciw wskazania to np. ciąża, opryszczka itp. więcej możesz przeczytaj tutaj: http://www.artkosmetic.pl/zabiegi-laserowe-płock

Solarium, a zabiegi laserowe:

minimum na 4 tygodnie przed zabiegiem, nie wskazane jest korzystanie z solarium. Dlatego też jeśli planujesz zabieg w przeciągu kilku tygodni, najpierw udaj się do salonu, gdzie otrzymasz szczegółowe instrukcje jak się do takiego zabiegu przygotować.

Tak samo jest i po zabiegu, przez jakiś czas będziesz musiała również odpuścić sobie solarium :)

Czy laser usunie jasne włosy:

z jasnymi włosami jest niestety problem, bo nie ma jeszcze takiego lasera na rynku który usunął by skutecznie włosy blond, siwe czy rude. Skuteczność usuwania tego typu włosów jest naprawdę nie wielka.

Najskuteczniej usuwane są włosy które w cebulce zawierają ciemny barwnik, zwany melaniną, a ten barwnik występuje w ciemnych włosach.  


Chcesz umówić się na wizytę? Skontaktuj się z salonem Artkosmetic i umów się na wizytę. Naszą ofertę znajdziesz tutaj: oferta - Salon Artkosmetic